İPTAL VE İADE

 

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

ebsumu.com adresi üzerinden aldığınız ürünlerin iadesi için paketinizle ve size gönderilen satış faturası ile birlikte ürünü ücretsiz iade kodunu kullanarak Aras Kargo – Esmur Bilişim Aşık Veysel Mah. Hadımköy – Bahçeşehir Yolu Cad. No:5 D İç Kapı No:35 ESENYURT/İSTANBUL adresine gönderebilirsiniz.

 

İade koşulları nelerdir?

14 günlük iade süresi içerisinde;

Ürünü-ürünleri orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş şekilde tarafımıza gönderin.

Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği anki durumu ile geri vermekle yükümlü olup, kullanım nedeniyle malın değerinde azalma olursa ticari değer kaybını sorumlu olacağını kabul eder.

İadesini yapacağınız ürüne ait faturanın ve ürün etiketlerinin gönderimini sağlayınız. Aksi takdirde iade işleminizi gerçekleştiremeyiz.

İadesini yaptığınız ürünün tekrar satılabilirliği ekiplerimizce kontrol edilecektir. Kontrolü yapılan ürünlerde, fatura, etiket, kutunun durumu, yırtık, yıkanma, yıpranma, kullanım gibi kriterler kontrol edilmektedir.

 

İade işlemi sonrası geri ödemenin yapılması:

İade bildiriminin bize ulaşmasından itibaren 10 iş günü süresi içinde müşteri ücreti geri ödenir. Kredi kartıyla gerçekleştirilen alışverişlerde müşteri iade isteği alındıktan sonra ki 10 iş günü içinde müşterinin ödediği bedel bankaya iletilir. Sonra ki süreçte ücretin müşterinin hesabına geçmesi bankanın tasarrufundadır.

 

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gündür.

 

İadenin gönderileceği kargo firması ve iade ücreti:

Tarafınıza gönderim sağladığımız Aras  Kargo firmasıyla iadenizi yapabilirsiniz. İade ve iptal talebiyle gönderilen kargolarda birinci gönderim ücreti tarafımızca karşılanacaktır. Sonraki her gönderimde kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacak olup iade edilecek tutardan kesinti yapılır.

 

Yanlış ve hasarlı ürün gönderiminde ne yapmalıyım?

ebsumu.com kaynaklı yanlış ürün, beden, renk vb. gönderimlerimizden dolayı öncelikli olarak özür dileriz. Sipariş verdiğiniz ürün ile size gelen ürün aynı değil veya sorunluysa lütfen (0212) 672 43 00 müşteri hizmetleri numaramızdan ya da bildirim@ebsumu.com adresimize mail atarak durumu bildirebilirsiniz. İade süresi içerisinde ve standartlara uygun geri gönderimlerinizde sizlere mutlaka yardımcı olacağızdır.